Preliminarii EURO 2016: Mari surprize in primele meciuri de sambata

Sambata, 15 Noiembrie 2014, ora 21:00
5287 citiri

Primele meciuri de sambata din cadrul preliminariilor EURO 2016 au adus cateva surprize notabile in fotbalul european.

In primul rand, in grupa E, Estonia a realizat doar o remiza alba, scor 0-0, in fata celor de la San Marino, intr-un meci in care jucatorii din Estonia au avut ocazii imense de gol, dar nu au reusit sa sparga barajul defensiv gazda.

In aceeasi grupa, Anglia a trecut de Slovenia cu 3-1, pe teren propriu, dar englezii au avut emotii, fiind condusi dupa autogolul lui Cahill, din minutul 57. Rooney si Wellbeck, ultimul cu o dubla, primul din penalti, au adus victoria Angliei.

Anglia are 12 puncte din tot atatea posibile, in timp ce Slovenia si Lituania au doar 6, impartind locul 2.

Pe de alta parte, in alta grupa, G, Liechtenstein a castigat incredibil in Moldova, dupa ce vecinii nostri remizasera in Rusia, scor 1-1, in etapa trecuta. Singurul gol al partidei a fost reusit de Burgmeier, in minutul 74.

Tot in grupa G, Austria a invins Rusia cu 1-0, gol Okotie in minutul 73. Clasamentul este condus de vienezi cu 10 puncte, pe locul 2 fiind la egalitate Rusia si Suedia, cu 5 puncte.

Si, in final, Ucraina a dispus usor de Luxemburg in deplasare, scor 3-0, in grupa C. In clasament, oamenii de la nord de Romania sunt pe primul loc, la egalitate cu Slovacia, avand 9 puncte.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#rezultate surpriza euro 2016, #meciuri sambata rezultate, #euro 2016 rezultate sambata meciuri , #stiri fotbal