Momente comice in Spania. Arbitrul meciului Sevilla - Granada a chemat jucatorii inapoi pe teren dupa ce a fluierat finalul cu un minut mai devreme decat trebuia

Duminica, 25 Aprilie 2021, ora 23:25
2236 citiri
Bucurie Sevilla. Foto: Facebook / Sevilla FC

Ricardo de Burgos Bengoetxea, arbitrul partidei FC Sevilla - Granada, scor 2-1, din campionatul Spaniei, a provocat confuzie dupa ce a fluierat finalul confruntarii cu aproximativ un minut mai devreme decat trebuia, relateaza Marca.

Mircea Lucescu, zeu in Ucraina. Antrenorul roman a castigat titlul si cu Dinamo Kiev

Potrivit jurnalului spaniol, arbitrul de rezerva a aratat patru minute de prelungire, insa centralul a fluierat dupa doar trei.

Imagini fabuloase cu Mircea Lucescu dupa castigarea titlului cu Dinamo Kiev in Ucraina. Cum a petrecut antrenorul roman VIDEO

Jucatorii Granadei l-au inconjurat pe arbitru, nemultumiti, iar centralul s-a consultat cu Antonio Mateu Lahoz care era in camera VAR, precum si cu restul brigazii, care era pe teren, si-a dat seama ca a gresit si le-a cerut jucatorilor echipei FC Sevilla sa revina.

Unii dintre fotbalisti erau deja in tunelul care duce spre vestiare, iar altii erau deja cu sosetele si ghetele scoase.

Jocul s-a reluat, iar dupa un minut, in care nu s-a intamplat nimic notabil, s-a incheiat.

UDMR propune "Ziua de Curăţenie Naţională". Când ar avea loc noua inițiativă dedicată protecției mediului
A treia zi de sâmbătă din luna septembrie ar putea deveni „Ziua de Curăţenie Naţională”, potrivit unui proiect de lege al UDMR depus la Parlament, având ca scop principal creşterea...
Gabriela Firea jubilează: Situația lui Cătălin Cîrstoiu va fi discutată în coaliție
Preşedinta PSD Bucureşti, Gabriela Firea, a declarat joi, 18 aprilie, că situaţia candidatului susţinut de PSD şi PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, ar urma să fie discutată...