Răzvan Marin contra Marius Marin în Cupa Italiei. Cum s-a încheiat confruntarea tricolorilor. Unul dintre ei a marcat

Duminica, 15 August 2021, ora 09:47
2353 citiri

Fotbalistul echipei Cagliari, Răzvan Marin, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în faţa echipei lui Marius Marin, Pisa, în primul tur al Cupei Italiei, conform news.ro.

Răzvan Marin a marcat în minutul 29.

Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Caracciolo ’37 – autogol şi Deiola ‘45+3.

Pentru oaspeţi a marcat Masucci ’68.

Răzvan Marin a pimit un cartonaş galben în minutul 84 şi a jucat până în minutul 90+5.

La Pisa, echipă de eşalon secund, Marius Marin a intrat pe teren în minutul 46.

Cagliari s-a calificat în turul doi al competiţiei, fază în care va întâlni tot o formaţie din Serie B, Cittadella.

Internaționalul român Ianis Hagi a marcat golul echipei sale, Glasgow Rangers, în primul meci oficial al anului 2022, împotriva formației Aberdeen (1-1), în campionatul Scoției. Ianis...
AUR ”reîncălzește” scandalul irlandezului beat care a intrat în Parlament. Ce ar fi surprins camerele de supraveghere
Alianţa pentru Unirea Românilor a cerut miercuri, 19 ianuarie, Ministerului de Interne, Serviciului de Protecţie şi Pază şi Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 5 să facă...