Reactia lui Florin Andone dupa primul gol marcat in tricoul lui Deportivo

Duminica, 06 Noiembrie 2016, ora 09:31
2741 citiri

Stranierul roman Florin Andone a marcat sambata primul sau gol in tricoul lui Deportivo La Coruna, dupa transferul din aceasta vara de la Cordoba.

Atacantul nascut in Botosani a marcat in partida cu Granada, scor 1-1, reusita venind in minutul 64.

"Aveam mare nevoie de acest gol si acum sper sa joc si mai bine, sa inscriu mai mult pentru ca au fost prea multe minute in care nu am marcat si cateodata ma precipitam in actiuni, eram nervos, imi doream sa demonstrez ca vreau sa fac lucrurile bine. Adevarul este ca sunt fericit ca am marcat primul gol si sper sa marchez cat mai multe incepand de acum", puncta dupa meci Andone.

Romanul a fost chemat la nationala pentru partida de vineri, cand Romania va intalni Polonia in preliminariile CM 2018.

Andone nu marcase pana acum in 2016 pentru Deportivo, echipa care l-a transferat in aceasta vara din Segunda, de la Cordoba.

D.A.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#Andone reactie dupa prim gol marcat, #Andone prim gol Deportivo reactie, #reactie Andone meci Deportivo gol , #stiri fotbal