Reading, victorie in Championship cu Adi Popa in premiera titular

Duminica, 05 Martie 2017, ora 16:19
2960 citiri

Fostul mijlocas de la Steaua Adrian Popa, transferat in aceasta iarna din Romania la Reading, in Championship, liga secunda engleza, a bifat sambata primul sau meci ca titular.

Popa a jucat din primul minut al partidei Reading - Wolverhampton, castigata de gazde cu 2-1, dupa golurile marcate de Kermorgant si McShane pentru trupa lui Popa, respectiv Marshall pentru fosta echipa antrenata de Walter Zenga.

De remarcat faptul ca Wolves a avut si un om in minus din minutul 85, dupa eliminarea lui Williamson.

Adi Popa nu a terminat aceasta partida ca intregralist, el fiind schimbat in minutul 63 cu Meite.

Pana la acest meci, Popa jucase in total doar 38 de minute de la venirea la Reading.

In clasament, trupa in alb si albastru este pe locul 5 cu 63 de puncte, loc de baraj de promovare in Premier League.

600.000 de euro a costat transferul lui Adi Popa de la Steaua, echipa care l-a adus de la Concordia Chiajna.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Adi Popa premiera titular, #Adi Popa victorie trupa sa Reading, #Reading castiga cu Adi Popa titular , #stiri fotbal