Real Madrid si-a luat revansa dupa eliminarea rusinoasa din Cupa. Victorie categorica in deplasare

Duminica, 24 Ianuarie 2021, ora 08:50
1624 citiri

Formatia Real Madrid a invins sambata seara, in deplasare, cu scorul de 4-1, echipa Deportivo Alaves, intr-un meci din etapa a XX-a a campionatului Spaniei, conform news.ro.

Invingatorii au marcat prin Casemiro '15, Benzema '41, '70 si Hazard '45+1. Pentru Alaves a inscris Joselu, in minutul 59. Victoria vine la cateva zile dupa eliminarea rusinoasa suferita de Real Madrid in Cupa Spaniei, contra unui adversar din liga a treia.

Alte rezultate din LaLiga:

Huesca - Villarreal 0-0

FC Sevilla - Cadiz 3-0

A marcat: En-Nesyri '35, '39, '62

Real Sociedad - Betis 2-2

Au marcat: Isak '49, Oyarzabal '57 / Canales '86, Sanchez '90+2

Confruntarile Osasuna - Granada, Elche - FC Barcelona, Celta Vigo - Eibar si Atletico Madrid - Valencia sunt programate duminica, iar meciul Athletic Bilbao - Getafe se va disputa luni.

Final neașteptat la meciul dintre Valencia și Real Madrid, din Primera Division. Hugo Duro a deschis scorul pentru „lilieci” în minutul 66, dar când Valencia se pregătea să celebreze...
Ronaldo brazilianul, fotbalistul cu două zile de naștere! Elogiat de Barcelona, Real Madrid, AC Milan și Inter: cele mai tari goluri VIDEO
Toată lumea îl iubește pe Ronaldo “Il Fenomeno”, fotbalistul care a adus Braziliei Cupa Mondială din 2002, și care a jucat pentru cluburi rivale din Spania și Italia. Barcelona, Inter,...