Regula care schimba fotbalul: Un jucator roman a primit cartonasul alb!

Vineri, 17 Aprilie 2015, ora 11:34
8758 citiri

Un jucator roman a primit primul cartonas alb din istorie fotbalului.

UEFA a testat in premiera cartonasul alb la intalnirea pe care nationala under 16 a Romaniei a disputat-o cu reprezentativa similara a Bulgariei, scor 2-1.

Nicusor Craiu, jucator la Real Madrid, a vazut dupa pauza cartonasul alb, pentru ca a simulat si apoi a contestat decizia arbitrului.

Drept urmare, Craiu a stat 8 minute pe banca de rezerve, iar apoi a revenit in teren.

Partida a avut loc la Mogosoaia si a contat pentru Turneul UEFA de Dezvoltare U16.

Presedintele UEFA, Michel Platini, este cel care doreste introducerea cartonasului alb, ce permite eliminarea temporara de pe teren a unui jucator

Cartonasul alb ar urma sa fie aratat inainte de cel galben.

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei"
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...