Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Rezultat istoric pentru nationala de tineret a Romaniei

Miercuri, 13 August 2014, ora 22:25
4712 citiri

Nationala de tineret a Romaniei a castigat cu 2-1 meciul amical disputat miercuri seara cu reprezentativa similara a Italiei.

Meciul s-a jucat la Ploiesti si a fost primul pe banca tehnica al lui Viorel Moldovan.

Primul gol al partidei a fost inscris de Puscas, in minutul 30, cu capul dupa un corner executat de Iancu.

Tricolorii mici si-au majorat diferenta in minutul 44, cand Balasa a punctat dintr-o centrare a lui Mitrita.

Italienii au redus din diferenta in finalul primei reprize. A punctat Cataldi dintr-o lovitura libera.

O victoria uriasa pentru reprezentativa noastra in fata unei selectionate cu jucatori ce apartin de Inter, Juventus sau Milan.

Vioel Moldovan a inceput meciul cu urmatorul "11": Buzbuchi - Balasa, Tiru, Boldor, Filip - Nedelcu, Cretu - Iancu, Mitrita, Rotariu - Puscas.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...