Șoc în Conference League: echipa lui Jose Mourinho a primit 6 goluri în Norvegia! Victorie mare pentru Răzvan Lucescu. Alte rezultate

Joi, 21 Octombrie 2021, ora 22:27
5651 citiri
Răzvan Lucescu

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi cu Alexandru Mitriţă în componenţă, a învins, joi seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa FC Copenhaga, într-un meci din grupele Conference League.

De la gazde a fost eliminat Grabara, în minutul 9.

Pentru PAOK au înscris Siddey ’19 şi Zivkovic ’38, iar pentru Copenhaga a marcat Biel ’80. Mitriţă a jucat până în minutul 87.

Tot în Conference League, Slavia Praga, cu Nicolae Stanciu pe teren până în minutul 66, a fost învinsă în deplasare de Maccabi Haifa, scor 1-0. A marcat Donyoh, în minutul 24.

De asemenea, AS Roma a fost învinsă cu 6-1 de Bodo Glimt (Norvegia), iar Tottenham cu 1-0 de Vitesse Arnhem.

În Liga Europa, Lazio Roma a remizat cu Marseille. Ştefan Radu a fost rezervă la Lazio.

Ludogoreţ a pierdut cu 0-1 în faţa echipei Braga. A marcat Horta, în minutul 7. Dorin Rotariu a fost rezervă la Ludogoreţ.

Puncte prețioase pierdute de Răzvan Lucescu, cu un jucător în plus. Ce se întâmplă în lupta pentru titlu
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei. Lamia a deschis scorul...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...