Rezultate din Conference League. Cum s-au descurcat românii Stanciu, Mitriță și Răzvan Lucescu. Eșec umilitor pentru Tottenham

Joi, 25 Noiembrie 2021, ora 22:40
3323 citiri
Nicolae Stanciu

Formaţiile Slavia Praga, la care joacă Nicolae Stanciu, şi PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi cu Alexandru Mitriţă în componenţă, au obţinut remize în partidele disputate, joi, în grupele Conference League.

În grupa E, Slavia a terminat la egalitate cu Feyenoord, acasă, scor 2-2. Au marcat Olayinka ’12 şi Kuchta ’66 pentru Slavia, respectiv Dessers ’31, ‘90+3 pentru Feyenoord. De la oaspeţi a fost eliminat Til, în minutul 37. Stanciu a jucat pe toată durata partidei.

În celălalt meci din grupă, Maccabi Haifa a pierdut în faţa echipei Union Berlin, scor 0-1. Feyenoord a câştigat grupa şi s-a calificat în faza următoare a competiţiei.

În grupa F, PAOK a remizat în deplasare cu Slovan Bratislava, scor 0-0. Mitriţă a intrat pe teren în minutul 86. În cealaltă partidă din grupă, FC Copenhaga a învins cu 4-0 Lincoln Red Imps. FC Copenhaga a câştigat grupa şi s-a califcat în faza următoare.

În grupa G, Tottenham a fost învinsă în deplasare de Mura (Slovenia), scor 2-1 (goluri Horvat ’11, Marosa ‘90+5 / Kane ’72). În minutul 31, de la Tottenham a fost eliminat Sessegnon. Tot în grupa G, Rennes a remizat cu Vitesse, scor 3-3. Rennes a câştigat grupa şi s-a calificat în faza următoare.

În grupa H, Kairat Almaty a pierdut cu FC Basel, scor 2-3, şi Qarabag a remizat cu Omonia Nicosia, scor 2-2.

Spania - Brazilia, festival de goluri în cel mai tare amical al zilei. Alte rezultate
Echipa naţională a Spaniei a încheiat la egalitate marţi seara, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa naţională a Braziliei, într-un meci amical disputat la Madrid. Pe stadionul Santiago...
Primele rezultate la alegerile prezidențiale din Slovacia. Aliatul premierului anti-Ucraina a trecut în turul doi
Peter Pellegrini, preşedintele Parlamentului slovac apropiat de premierul Robert Fico, şi Ivan Korcok, fost ministru de externe, se vor confrunta în turul al doilea al alegerilor prezidenţiale,...
#Nicolae Stanciu, #rezultate, #Conference League, #razvan lucescu , #stiri fotbal