Romania, invinsa greu de Germania la Bucuresti. Portarul Florin Nita a fost eroul nostru

de Teodor Serban
Duminica, 28 Martie 2021, ora 23:37

Germania a invins pe Romania cu 1-0, printr-un gol marcat de Gnabry dintr-o pozitie suspecta de ofsaid.

Florin Nita a fost omul meciului pentru nationala lui Mirel Radoi.

Portarul Romaniei a aparat din toate pozitiile la ocaziile nemtilor.

Puscas si Stanciu puteau sa aduca egalarea pentru noi, dar au ratat ocazii mari in finalul meciului.

Dupa acesta infrangere, suntem pe locul 4 in grupa cu o victorie dupa doua meciuri.

Pentru Romania urmeaza meciul cu Armenia, miercuri, din deplasare.

Desfasurarea meciului.

Minutul 90 - ocazie mare pentru Romania, dar stanciu trimite pe langa poarta.

Minutul 87 - Ocazie pentru Romania, Puscas sueaza, dar retine Neuer

Minutul 80 -Ocazie mare pentru germani, Nita scoate inca o data in fata lui Werner

Minutul 58 - Florin Nita, eroul Romaniei. Portarul nostru scoate inca un sut al nemtilor.

Minutul 55 - ocazie pentru Romania: Florin Tanase suteaza, dar mingea se duce peste poarta

Camora este inlocuit cu Burca

Minutul 46 - Repriza a doua

Minutul 45+1 - Pauza

Minutul 16 - Gnabry inscrie pentru Germania dupa o pasa a lui Haverts

Minutul 12 - Mihaila suteaza cu stangul peste poarta din pozitie buna

Minutul 9 - Nita scoate senzational in fata lui Kai Haverts care a scapat singur spre poarta noastra

Minutul 4 - Emre Can suteaza pe langa poarta

Minutul 1 - a inceput meciul

ROMANIA:

Nita - Ovidiu Popescu, Chiriche, Tosca, Camora - Stanciu, Razvan Marin - Ianis Hagi, Tanase, Mihaila, Keseru.

Germania: 1. Neuer - 13. Klostermann, 4. Ginter, 16. Rudiger, 23. Can - 21. Gundogan, 18. Goretzka, 6. Kimmich - 19. Sane, 20. Gnabry, 10. Havertz

Poveste colosala. Cum a mancat Adrian Mutu 7 portii de macaroane cu nuca la o masa? "Esti ca un brontozaur"

Cat va castiga Laurentiu Reghecampf in Arabia Saudita

Capitanul Romaniei ii ataca pe maghiari dupa meciul castigat la EURO. "Tiganii astia, cum ne strigati voi pe teren, v-au batut 2-1"