A intrat pe teren in minutul 80, dar a fost desemnat de UEFA cel mai bun jucator al barajelor pentru Euro 2020

Vineri, 09 Octombrie 2020, ora 17:41
4407 citiri

Sergej Milinkovic-Savic, autorul cele doua goluri ale Serbiei in victoria impotriva Norvegiei, 2-1 dupa prelungiri, la Oslo, a fost desemnat de UEFA cel mai bun jucator al semifinalelor barajelor pentru EURO 2020.

Introdus pe teren abia in minutul 80, Milinkovic-Savic a marcat ambele goluri ale Serbiei (82, 102) in fata adversarei Romaniei din Liga Natiunilor, conform agerpres.ro.

Mijlocasul echipei italiene Lazio, in varsta de 25 de ani, a reusit joi primele sale goluri pentru formatia reprezentativa, la selectia cu numarul 17. Pe 12 noiembrie, cand sunt programate finalele barajelor, Serbia va primi vizita Scotiei.

Exercițiu militar de amploare desfășurat de Serbia la granița cu Kosovo. Ministrul Apărării de la Belgrad: ”Nimeni nu ne va umili”
După ce a condamnat miercuri, 17 aprilie, "unda verde" dată de Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei pentru aderarea Kosovo la Consiliul Europei, Serbia a anunţat un exerciţiu militar de...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...