Scene horror la un meci din Anglia: Un portar, lovit in fata de un suporter (Video)

Sambata, 20 Octombrie 2012, ora 16:55
1968 citiri

Portarul Chris Kirkland, de la Sheffield Wednesday, nu va uita cu siguranta toata viata lui partida cu Leeds, disputata vineri seara si incheiata la egalitate, scor 1-1.

In minutul 77, oaspetii de la Leeds au egalat scorul pe tabela de marcaj prin Tonge, iar mai multi suporteri au patruns pe teren pentru a celebra reusita.

Unul dintre ei insa s-a dus direct spre Kirkland si l-a lovit puternic in figura.

Portarul gazdelor a cazut pe gazon si a avut nevoie minute bune de inteventia medicilor.

In cele din urma, partida a continuat, chiar daca fanul n-a fost retinut de fortele de ordine.

Totusi, el a fost filmat si e cautat de politie. Foarte probabil, se va alege cu o amenda drastica si cu interzicerea de a mai patrunde pe stadioane pentru o buna perioada de timp.

Vizionati mai jos acest nefericit incident:

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#Kirkland lovit suporter video, #Sheffield Leed portar batut, #Sheffield Leeds suporter portar , #stiri fotbal