Sepsi Sfântu Gheorghe a trecut pe lângă o calificare istorică în Conference League. Totul s-a decis la penalty-uri de departajare

Joi, 29 Iulie 2021, ora 22:27
6213 citiri

La prima participare în cupele europene, Sepsi Sfântu Gheorghe a avut o șansă uriașă de calificare în turul trei preliminar din Conference League.

Joi seară, de la ora 19.30, Sepsi a jucat pe teren propriu returul cu Spartak Trnava (Slovacia), meciul pornind de la scorul de 0-0 înregistrat săptămâna trecută, în partida tur din al doilea tur preliminar.

Din păcate, Sepsi a condus mult timp cu 1-0, a fost egalată, astfel că s-a intrat în prelungiri, unde nu s-a mai marcat,

La penalty-uri, Sepsi a ratat de două ori, prin Achahbar şi Rep, echipa calificată mai departe fiind Spartak Trnava, cu scorul de 4-3.

În minutul 116, de la Spartak Trnava a fost eliminat Gric, el primind al doilea cartonaş galben. A primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat şi Fofana de la Sepsi, în minutul 120+2.

Desfășurarea LIVE:

*Sepsi este eliminată la penalty-uri din Conference League.

*1-1 după 120 de minute, se vor bate penalty-uri de departajare.

*Askovski ratează o bună ocazie în minutul 108.

*1-1 după prima repriză de prelungiri.

*1-1 după 90 de minute, se intră în prelungiri.

*1-1 în minutul 67, la acest scor se merge în prelungiri.

*Minutul 60, Sepsi conduce în continuare cu 1-0.

*1-0 la pauză pentru Sepsi, scor de calificare.

*Echipa din Trnava mai are un gol anulat pentru ofsaid.

*1-0 pentru Sepsi în minutul 29, gol Fofana, cu un șut la vinclu.

*Slovacii au un gol anulat pentru ofsaid în minutul 8.

*A început meciul.

Gică Hagi nu a putut să doarmă după meciul pierdut cu Sepsi, din Cupa României. Patronul de la Farul Constanta a intrat în direct, la miezul nopții, la Digisport, și a făcut scandal pe...
Preşedintele Comisiei Europene vine la Bucureşti. Cu cine se va întâlni Ursula von der Leyen
Preşedintele Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, vine luni, 27 septembrie la Bucureşti. Şefa CE se va întâlni cu preşedintele Klaus Iohannis şi cu premierul Florin Cîţu. La ora...