VIDEO Atacantul Sergio Aguero, prins in "ofsaid" cu arbitra de linie. Atingerea care a scandalizat Anglia

Sambata, 17 Octombrie 2020, ora 23:19
7578 citiri

Manchester City a invins-o sambata seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, pe Arsenal Londra, intr-un meci in care atacantul gazdelor, Sergio Aguero, a avut un gest nepotrivit la adresa arbitrei asistente.

Intalnirea a fost decisa de golul marcat de Sterling, in minutul 23, insa finalul primei reprize a produs o faza intens discutata pe retelele de socializare. Astfel, nemultumit de o decizie luata de arbitra de tusa a meciului, Sian Massey-Ellis (35 de ani), argentinianul Sergio Aguero a avut o reactie cu tenta sexista.

Din imaginile surprinse de camerele TV se poate vedea cum atacantul lui Manchester City o atinge in zona gatului pe arbitra, un gest care a scandalizat opinia publica din Marea Britanie.

Conform regulamentelor, orice atingere adusa unui arbitru se sanctioneaza, cu atat mai mult cu cat in cazul de fata este vorba despre o femeie. In timpul meciului, Aguero n-a fost pedepsit pentru acest comportament, insa e posibil ca oficialii federatiei engleze sa se sesizeze pe baza probelor video.

Pierdere grea pentru Manchester City în lupta pentru titlu. Ce meci important va rata vedeta Haaland
Manchester City, campioana en-titre a Angliei, nu se va putea baza pe vedeta Erling Haaland în meciul de joi cu Brighton, din Premier League, a anunţat miercuri antrenorul Pep Guardiola, scrie...
Vedeta lui Manchester City ar putea ajunge la Barcelona! Cât este clauza de reziliere
Eșecul celor de la Barcelona cu 3-2 în El Clasico împotriva celor de la Real Madrid a anulat în cea mai mare parte șansele catalanilor la titlu. Xavi va pleca de la cârma echipei la...