Stanciu nu a avut mila de Florin Nita in derby-ul Cehiei. Ce au facut fotbalistii romani VIDEO

Duminica, 11 Aprilie 2021, ora 21:57
18753 citiri
Nicolae Stanciu. FOTO: captura video: Twitter

Formatia Slavia Praga, la care joaca Nicolae Stanciu, a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa lui Florin Nita, Sparta Praga, intr-un meci din etapa a XXVI-a a campionatului Cehiei.

Stanciu a reusit un assist in minutul 45, la faza golului marcat de Holes. Al doilea gol a fost inscris de Tecl '81.

Golul este AICI.

Gica Hagi, singurul stelist dintr-o familie de dinamovisti. Cum a plecat socrul "Regelui" direct de la nunta sa la meciul lui Dinamo

Nita a fost integralist la oaspeti, iar Stanciu a jucat pana in minutul 55 la gazde. Romanul a primit un cartonas galben in minutul 40.

Bani cu nemiluita. Cat va castiga Razvan Burleanu in Consiliul FIFA

Slavia Praga este lider in clasament, cu 68 de puncte, in timp ce Sparta ocupa locul doi, cu 51 de puncte si doua jocuri mai putin.

Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
Justificarea la care nimeni nu se aștepta: ”Desemnarea lui Cîrstoiu, legată de tendința de a visa”
Senatorul PSD Vasile Dîncu a declarat că renunţarea la varianta unui candidat comun PSD-PNL la Primăria Capitalei şi susţinerea unui candidat propriu denotă ”mai multă flexibilitate”....