Record de pus in rama pentru un fotbalist roman. A intrat in cartea de istorie a unui mare club din Europa

de Teodor Serban
Sambata, 03 Aprilie 2021, ora 21:44

Stefan Radu, fotbalistul echipei Lazio Roma, a stabilit un record la meciul de sambata cu Spezia, scor 2-1, din Serie A, el devenind jucatorul cu cele mai multe partide jucate pentru gruparea italiana, 402.

Radu a evoluat pe toata durata partidei.

La alt meci din Serie A, Benevento - Parma, scor 2-2, Dennis Man a marcat in minutul 88 golul de 2-2 pentru oaspeti.

Rezultate din etapa a XXIX-a campionatului Italiei:

Atalanta - Udinese 3-2

Au marcat: Muriel '19, '43, Zapata '61 / Pereyra '45, Larsen '71

Benevento - Parma 2-2

Au marcat: Glik '23, Ionita '67 / Kurtic '55, Man '88

La Parma, Dennis Man a jucat pe toata durata partidei, iar Valentin Mihaila a intrat pe teren in minutul 78.

Cagliari - Hellas Verona 0-2

Au marcat: Barak '54, Lasagna '90+9

Genoa - Fiorentina 1-1

Au marcat: Destro '13 / Vlahovic '23

In minutul 52, de la oaspeti a fost eliminat Ribery.

Lazio - Spezia 2-1

Au marcat: Lazzari '56, Caicedo '89 (penalti) / Verde '73

In minutul 90+6, de la Lazio a fost eliminat Lazzari. Doua minute mai tarziu, a primit cartonas rosu si Correa.

Stefan Radu a fost integralist la Lazio.

Napoli - Crotone 4-3

Au marcat: Insigne '19, Osimhen '22, Mertens '34, Di Lorenzo '72 / Nwankwo '24, '48, Messias '59

Sassuolo - AS Roma 2-2

Au marcat: Traore '58, Raspadori '86 / Pellegrini '26 (penalti), Peres '69

La Sassuolo, Vlad Chiriches a jucat pana in minutul 84.

Partidele Torino - Juventus si Bologna - Inter Milano au loc tot sambata.