Steven Gerrard, ghinion la primul meci pe banca lui Rangers, in campionatul Scotiei

Duminica, 05 August 2018, ora 18:59
2827 citiri

Fosta legenda a celor de la FC Liverpool, Steven Gerrard, a avut un mare ghinion la debutul pe banca celor de la Glasgow Rangers, debut in campionat, caci pana acum avusese mai multe meciuri cu bune rezultate in Europa League.

Rangers a remizat in prima etapa din Scotia, 1-1 la Aberdeen, dupa ce a jucat din minutul 12 in inferioritate numerica, prin eliminarea lui Morelos. Tavernier a deschis scorul pentru lei in minutul 30 din penalti, dar ghinionul a lovit pentru oaspeti in minutul 93, cand Anderson a egalat miraculos, la primul sut pe poarta al gazdelor.

Campioana Celtic a castigat clar in prima etapa, scor 3-1 cu Livingston.

Pana la acest debut in campionat, Gerrard bifase deja 4 meciuri in Europa League, calificand echipa in turul III, dupa duble cu Skhupi din Macedonia si Osijek din Croatia.

Pentru Rangers urmeaza joi meciul tur din dubla din turul III preliminar in Europa League, cu cei de la Maribor din Slovenia.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#ghinion Gerrard prim meci banca Rangers, #Rangers egal debut Gerrard pe banca , #stiri fotbal