Sumudica, Maxim si Tosca l-au "razbunat" pe Sebastian Coltescu. Victorie mare pe terenul echipei Istanbul BB

Duminica, 13 Decembrie 2020, ora 20:13
7005 citiri
Marius Sumudica

Gaziantep FK, echipa antrenata de Marius Sumudica, a reusit astazi marea surpriza a etapei cu numarul 12 din campionatul Turciei, reusind sa castige, scor 2-1, pe terenul echipei Istanbul Basaksehir, formatia implicata in scandalul de rasism din Liga Campionilor, cu arbitrul roman Sebastian Coltescu protagonist.

Cu fundasul Alin Tosca integralist si cu mijlocasul Alex Maxim pe teren pana in minutul 84, echipa din Gaziantep a inscris prin Mirallas (minutul 44) si Demir (74), in timp ce gazdele au punctat prin Crivelli (56).

In urma acestei victorii, Gaziantep FK face un salt impresionant in clasament, ajungand in plutonul fruntas, pe locurile 5-8, la egalitate de puncte cu alte echipe.

Uniunea Europeană deschide, din nou, ușa Turciei. Interesul pentru un mediu stabil în estul Mediteranei dă startul unor noi discuții
Liderii Uniunii Europene au adoptat miercuri seara o declaraţie prin care se afirmă dorinţa unei relaţii reciproc avantajoase cu Turcia şi un interes strategic pentru un mediu stabil în estul...
Surpriză în tenis. Românca principală favorită a fost eliminată în primul tur
Perechea Monica Niculescu/Miyu Kato (România/Japonia), cap de serie numărul 1, a fost eliminată, miercuri, în primul tur al turneului de categorie WTA 250 de la Rouen. Românca şi colega sa...