Surpriza in ultimul meci al rundei curente din Liga 2, la Braila

Duminica, 26 Februarie 2017, ora 13:49
3366 citiri

La Braila a avut loc ultima partida a primei etape din 2017 a Ligii 2, intre Dacia Unirea din localitate si UTA Arad, marea favorita a partidei si locul 3 in clasament.

In runda cu numarul 20 s-a consumat aceasta partida, iar UTA a inceput perfect jocul, cu gol in minutul 16 prin Robert Valceanu, jucator cedat de catre Steaua in aceasta iarna.

Rosu a fost cel care a salvat insa Unirea, prin dubla sa din minutele 31 si 72, care au dus scorul final la 2-1, aducand cele 3 puncte gazdelor.

Trupa lui Laurentiu Rosu a cazut pe 3 asadar dupa aceasta etapa, fiind devansata de Olimpia Satu Mare, care a urcat pe 2 dupa victoria de la FC Brasov de sambata, scor 2-1.

Pe 1 ramane Juventus Bucuresti cu 45 de puncte, urmata de Olimpia cu 40 si UTA cu 39.

Braila urca pe 8 cu 29 de puncte, iar foarte aproape de podium sunt Sepsi Sfantu Gheorghe si FC Brasov, cu 38 de puncte.

Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...
Satisfacția candidatului AUR la Primăria Capitalei: "PSD și PNL au ajuns la soluțiile pe care le-au aruncat la gunoi inițial"
Decizia PSD și PNL de a renunța la candidatul comun Cătălin Cîrstoiu pentru primăria Bucureștiului a fost ironizată de toate partidele de opoziție. Mihai Enache, candidatul AUR la...
#surpriza ultim meci Liga 2 runda, #Braila bate pe UTA Liga 2, #Braila UTA cronica etapa 20 , #stiri fotbal