Surpriza uriasa in primul meci din Cupa Africii pe Natiuni 2017

Sambata, 14 Ianuarie 2017, ora 19:55
3047 citiri

Tara gazda Gabon s-a incurcat pe teren propriu in prima partida din actuala editie de Cupa Africii, in fata micutei Guineea Bissau, debutanta la o CAN, scor 1-1.

A fost 1-1 intre cele doua combatante, iar singurul gol al gazdelor a fost reusit de marea vedeta Pierre-Emerick Aubameyang, de la Borussia Dortmund, in minutul 52.

Egalarea a venit in ultimele minute, in minutul 91, prin Soares, care a deviat inspirat cu capul o lansare in adancime.

Meciul a fost primul din actuala editie de CAN si a facut parte din grupa A, acolo unde mai fac parte si Burkina Fasso si Camerun.

Cele doua citate mai sus vor evolua tot sambata, de la ora 21.

Gabon a mai organizat Cupa Africii si in 2012, atunci cand Zambia castiga titul dupa o finala decisa la penaltiuri cu Coasta de Fildes.

Guineea Bissau participa pentru prima data la o Cupa Africii, fiind singura debutanta de la aceasta editie.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#egal intre Gabon Guineea Bissau, #surpriza uriasa meci debut Cupa Africii , #stiri fotbal