Umilinta teribila pentru Ajax Amsterdam in finala Cupei Olandei (Video)

Luni, 21 Aprilie 2014, ora 12:10
2002 citiri

Ajax Amsterdam a ratat castigarea Cupei Olandei la fotbal, fiind de-a dreptul umilita in finala disputata impotriva lui PEC Zwolle.

In fata a 42.500 de spectatori, echipa "lancierilor" a suferit una dintre cele mai rusinoase infrangeri din istoria clubului. Fanii lui Ajax au fost atat de nemultumiti de evolutia scorului, incat, din cauza lor, meciul a fost intrerupt de doua ori, noteaza Daily Mail.

Considerata favorita indiscutabila, Ajax a deschis repede scorul, in minutul 3, insa, dupa acest moment, "lancierii" nu s-au mai vazut deloc pe teren.

Zwolle a marcat repede doua goluri, iar, in minutul 11, conducea deja cu 2-1. Pana la pauza, au mai marcat de doua ori, iar in minutul 50, s-a inchis tabela la 5-1.

Iata si "evolutia" fanilor:

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Ajax Amsterdam pierdut finala Cupa, #rezultata finala Cupa Olanda, #fotbal Olanda Ajax Amsterdam , #stiri fotbal