Un fotbalist a facut spectacol in Liga II, marcand 6 goluri intr-un singur meci

Duminica, 26 Martie 2017, ora 13:59
3809 citiri

O singura partida a avut loc duminica in esalonul secund al fotbalului din Romania, o partida in care s-au marcat 7 goluri, iar unul dintre cei 22 de fotbalisti de pe teren a facut spectacol.

Vorbim despre meciul dintre Academica Clinceni si Juventus Bucuresti, din runda cu numarul 23 a Ligii 2, meci terminat cu scorul de 7-0 pentru oaspeti, care sunt liderii Ligii II.

Bogdan Chipirliu a fost eroul acestei partide, cu 6 goluri marcate, in minutele 2, 11 (din penalti), 27, 37, 65 si 89. Singura reusita care nu i-a apartinut lui Chipirliu a fost bifata de Vasile Buhaescu, in minutul 85.

Jucatorul de 25 de ani, care a mai activat in trecut si pe la Otelul Galati sau Poiana Campina, este golgheterul la zi al Ligii 2, cu 26 de goluri marcate.

Juventus e lidera detasata in Liga 2 cu 57 de puncte, 10 peste locul 2, ocupat de Sepsi Sfantu Gheorghe.

ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...
#Bogdan Chipirliu spectacol Liga II, #Bogdan Chipirliu Juventus Liga 2 show, #6 goluri marcate meci Chipirliu , #stiri fotbal