Un tanar fotbalist cu origini din Romania a decis derbiul Irlandei cu un gol fenomenal (Video)

Duminica, 16 Iunie 2019, ora 11:42
6223 citiri

Un fotbalist cu origini romanesti este eroul acestui week-end in Irlanda, pentru fanii formatiei Bohemians Dublin, el reusind practic golul acestui sezon in marele derbi cu cei de la Shamrock Rovers.

Daniel Mandroiu este numele aflat acum pe buzele tuturor in Irlanda, dupa ce a decis derbiul dintre Bohemians si Shamrock, cu o dubla de senzatie.

Fotbalistul de origine romana a marcat in minutul 60 un gol splendid, la vinclu, cu un sut de la peste 25-30 de metri. Mijlocasul ofensiv de 20 de ani marcase si in minutul 24 din penalti, culmea, dupa ce ratase alta lovitura de la 11 metri, cu 9 minute mai inainte.

A fost 2-1 asadar pentru Bohemians in marele derbi cu Rovers, iar formatia din capitala Irlandei este acum la 7 puncte distanta fata de cei de la Shamrock.

In actualul sezon de Premier Division, Mandroiu a marcat deja de 6 ori, fiind al doilea marcator al echipei.

Daniel Mandroiu este un tanar nascut la Dublin in 1998, tatal sau fiind roman. El a crescut in fotbal la St. Kevins Boys, fiind cumparat in 2014 de Brighton, pentru care a jucat la formatiile de tineret. In decembrie 2018 a fost transferat de Bohemians, unde este coleg cu Cristian Magerusan, jucator care a evoluat pentru juniorii de la Viitorul si CFR Cluj.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#fotbalist cu origini romanesti spectacol Irlanda, #Video Mandroiu gol fabulos derbi Irlanda, #Mandroiu roman Video derbi Bohemians Irlanda , #stiri fotbal