Euro 2020: "calaii" Romaniei, invinsi dramatic la Budapesta. Ungaria se califica, Islanda ramane acasa

Joi, 12 Noiembrie 2020, ora 23:57
7355 citiri

Echipa nationala a Ungariei s-a calificat joi seara la Euro 2020, reusind sa invinga in mod dramatic reprezentativa Islandei, in "finala" play-off-ului la care a participat si selectionata Romaniei.

Invinsi in semifinala la Reykjavik (1-2), tricolorii au fost razbunati de echipa maghiara, care s-a impus la capatul unui meci cu o rasturnare de scor incredibila.

Astfel, nordicii au deschis scorul inca din prima repriza, prin vedeta Sigurdsson (minutul 11) si pareau sa se indrepte spre o victorie la pas. Ungaria a egalat insa in minutul 88 prin rezerva Nego si a dat lovitura decisiva in prelungiri (minutul 90+2), dupa reusita lui Szoboszlai.

Trei interlopi periculoși din Ardeal au fost arestați preventiv în baza unor mandate europene emise de autorități judiciare din Ungaria. Adrian Groșan, Todică Alex Mihai din...
Budapesta are cele mai mici preţuri la energie din rândul capitalelor Uniunii Europene
Gospodăriile din Budapesta au plătit în august cel mai scăzut preţ la energie în rândul capitalelor din UE, a anunţat miercuri Autoritatea de reglementare în domeniul energiei şi...