Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Euro 2020: "calaii" Romaniei, invinsi dramatic la Budapesta. Ungaria se califica, Islanda ramane acasa

Joi, 12 Noiembrie 2020, ora 23:57
7733 citiri
Ungaria s-a calificat la Euro 2020

Echipa nationala a Ungariei s-a calificat joi seara la Euro 2020, reusind sa invinga in mod dramatic reprezentativa Islandei, in "finala" play-off-ului la care a participat si selectionata Romaniei.

Invinsi in semifinala la Reykjavik (1-2), tricolorii au fost razbunati de echipa maghiara, care s-a impus la capatul unui meci cu o rasturnare de scor incredibila.

Astfel, nordicii au deschis scorul inca din prima repriza, prin vedeta Sigurdsson (minutul 11) si pareau sa se indrepte spre o victorie la pas. Ungaria a egalat insa in minutul 88 prin rezerva Nego si a dat lovitura decisiva in prelungiri (minutul 90+2), dupa reusita lui Szoboszlai.

Programul României la Europeanul din Ungaria. Când putem întâlni țara gazdă
EHF a anunţat, miercuri, programului meciurilor din grupele preliminare la Campionatul European din 2024. România va debuta cu Cehia, în 29 noiembrie, în grupa B, de la Debrecen. Programul...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...