Cupa Romaniei: Universitatea Cluj merge la pas in optimi. Scor de maidan in deplasarea de la Husi

Duminica, 29 Noiembrie 2020, ora 15:37
2479 citiri
Universitatea Cluj

Universitatea Cluj, formatie din Liga a II-a, s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a invins duminica, in deplasare, cu scorul de 8-2 (5-1), echipa din liga a treia Husana Husi.

Conform news.ro, au marcat: Agrigoroaei '28 (p) si '86 / Stefanescu '3, '49, Dican '12, Golan '15, '56, Ribeiro '25, '38, Berci '79.

S-au mai calificat in optimi Chindia Targoviste, Universitatea Craiova, Turris-Oltul Turnu Magurele, Dunarea Calarasi, ASU Politehnica Timisoara, FC Botosani, Farul Constanta, Viitorul Pandurii Targu Jiu, Petrolul Ploiesti, FC Dinamo si Astra Giurgiu.

In faza urmatoare este calificata si FCSB, care ar fi trebuit sa joace, luni, cu SCM Gloria Buzau, dar adversarii au mai multe cazuri de coronavirus, astfel ca partida nu va mai avea loc.

Programul celorlalte confruntari este urmatorul:

Duminica

FC Voluntari - Gaz Metan Medias, ora 17.30;

Politehnica Iasi - CFR Cluj, ora 20.30;

Luni

FK Csikszereda - UTA Arad, ora 14.00.

Oțelul - Corvinul, finala inedită a Cupei României. Când vor afla dacă pot sau nu să joace în Europa League
Corvinul Hunedoara şi Oţelul Galaţi, finalistele Cupei României în acest sezon, vor afla pe 26 aprilie dacă vor obţine licenţa de a putea evolua în Europa League, a anunţat, vineri,...
Oțelul - U Cluj a stabilit finala Cupei României, cu un autogol în ultimul minut. Cu cine va juca Corvinul
Echipa Oţelul Galaţi a învins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în semifinalele Cupei României. Gălăţenii s-au calificat pentru a doua oară în istorie în...