Victorie chinuita pentru Manchester United in Premier League. Unicul gol, in prelungiri. Cum arata clasamentul

Miercuri, 30 Decembrie 2020, ora 08:39
2335 citiri
Marcus Rashford

Formatia Manchester United a invins marti seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Wolverhampton, intr-un meci din etapa a XVI-a a campionatului Angliei.

Conform news.ro, unicul gol al partidei a fost marcat de Marcus Rashford, in minutul 90+3. Cu aceasta victorie, Manchester United a urcat pe locul secund in Premier League, la doua puncte distanta de liderul Liverpool.

Ultimele meciuri ale etapei, Tottenham - Fulham si Newcastle - Liverpool, sunt programate miercuri.

Arsenal și-a distrus rivala în derby, iar lupta pentru titlu în Premier League devine pasionantă
Formaţia Arsenal a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Chelsea, în meci restanţă din etapa a 29-a a campionatului Angliei. Pentru Arsenal au marcat Trossard, în...
Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...