Victorie la scor pentru FC Barcelona in campionatul Spaniei. Messi si Griezmann au facut spectacol

Sambata, 09 Ianuarie 2021, ora 22:45
3706 citiri

Formatia FC Barcelona a invins sambata, in deplasare, cu scorul de 4-0, echipa Granada, intr-un meci din etapa a XVIII-a a campionatului Spaniei, conform news.ro.

Au marcat Griezmann '12, '63 si Messi '35, '42. In minutul 78, de la Granada a fost eliminat Vallejo.

Cu acest rezultat, catalanii au urcat pe locul 3 in clasament, dupa rivalele Atletico Madrid si Real Madrid.

Tot sambata, FC Sevilla a invins cu 3-2 Real Sociedad, pe teren propriu (goluri En Nesyri '4, '7, '46 / Carlos '5 - autogol, Isak '13).

Partida Osasuna - Real Madrid are loc de asemenea sambata, meciurile Levante - Eibar, Cadiz - Deportivo Alaves si Real Valladolid - Valencia se vor disputa duminica, iar confruntarile Elche - Getafe si Huesca - Betis sunt programate luni.

FC Barcelona a câștigat cu 3-0 meciul disputat duminică pe teren propriu, cu Levante, scorul final fiind stabilit în prelungiri de cel care a preluat tricoul cu numărul 10 al lui Leo Messi,...
UEFA a luat decizia în cazul Superligii europene. Ce se întâmplă cu cluburile ”rebele” Barcelona, Real Madrid și Juventus
UEFA a anunţat, luni seară, că a renunţat la procedura disciplinară împotriva cluburilor FC Barcelona, Juventus şi Real Madrid, în cadrul proiectului de înfiinţarea a Superligii Europene,...