Victorie la scor pentru FCSB in primul meci al anului. Toate golurile au fost marcate in ultimul sfert de ora

Vineri, 15 Ianuarie 2021, ora 22:19
4242 citiri
Dennis Man si Florin Tanase

Formatia FCSB a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), echipa Astra Giurgiu, in ultimul meci al etapei a XVI-a a Ligii I.

Conform news.ro, golurile au fost marcate de Man '77 si Tanase '81, '89.

FCSB: Vlad - Cretu (Ov. Popescu '46), Cristea, Miron, Radunovic - Simion (Perianu '46), Olaru (Buziuc '75), Oct. Popescu - Tanase (Oaida '90+3), Man, Fl. Coman. Antrenor: Anton Petrea

Astra: Lazar - Sousa, Graovac, Gaman (Montini '71), Bruno - Crepulja - Canadija, Radut (Balaure '80)- Stahl (Riza '71), Budescu, D. Gheorghe (V. Gheorghe '12). Antrenor: Eugen Neagoe

Cartonase galbene: O.Popescu '47. Tanase '67 / Gaman '64

Arbitri: Marcel Birsan - Daniel Mitruti, Bogdan Gheorghe - Ionut Coza

Observator: Cristian Nica

Verdictul lui Adrian Porumboiu după FCSB - Sepsi: „Cu permisiunea dumneavoastră o să spun ceva...”
FCSB a învins-o pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 2-1 (2-1), duminică seara, pe Arena Naţională, în prima etapă a fazei play-off a Superligii de fotbal. Liderul a deschis scorul...
Aroganța lui Gigi Becali după ultimul meci: ”Să îl împarți pe 9 la 2 și să îți iasă 7?!”