Victorie mare pentru Barcelona in lupta pentru titlu. Ansu Fati, printre marcatori

Miercuri, 17 Iunie 2020, ora 01:05
3411 citiri

Barcelona a castigat primul meci acasa, pe Camp Nou, dupa pauza cauzata de Covid 19, 2-0 cu Leganes.

Pustiul minune al catalanilor, Ansu Fati a deschis scorul in prima repriza, iar Messi a facut 2-0 din penalty si a adus victoria.

Barcelona este prima in Spania cu 64 de puncte, la cinci puncte distanta de locul doi ocupat de Real Madrid, care va juca joi cu Valencia.

Tot in La Liga, Sevilla a facut 1 - 1 la Levante si este pe 3 in prima liga din Spania, loc de Champions League.

Betis - Granada 2-2, Villareal - Mallorca 1-0 si Getafe - Espanyol 0 - 0 sunt rezultatele etapei din La Liga.

Miercuri, se vor juca Eibar - Bilbao, Valladolid - Celta Vigo, Osasuna - Atletico Madrid, iar joi se vor disputa Alaves - Real Sociedad si Real Madrid - Valencia.

Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...