VIDEO Echipa lui Marius Sumudica, pe primul loc in Turcia. Antrenorul roman a dansat pe teren. Gol marcat de Alex Maxim

Marti, 05 Ianuarie 2021, ora 17:12
10466 citiri
Alex Maxim, felicitat de colegi

Gaziantep, echipa antrenata de Marius Sumudica, a invins marti, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), formatia Ankaragucu, in etapa a XVII-a a campionatului turc de fotbal, conform news.ro.

Au marcat Alexandru Maxim, in minutul 70 si Sahin, in minutul 90+6. Aceasta a fost a opta reusita a mijlocasului roman, in campionatul in curs.

Maxim a fost titular si a fost schimbat in minutul 87, cu Andre. Fundasul Alin Tosca a jucat tot meciul si a primit un cartonas galben, in minutul 83. La finalul partidei, Marius Sumudica a facut show pe gazon, cu un dans spectaculos in fata tribunei oficiale.

In urma acestui rezultat, Gaziantep (16 meciuri) a urcat de pe locul 5 pe locul 1 in clasament, cu 31 de puncte (golaveraj +13), la egalitate cu Besiktas (15), de pe locul 2 (golaveraj +12).

Alanyaspor (16) si Galatasaray (15) au cate 30 de puncte si ocupa locurile 3-4, iar Fenerbahce (15) este pe locul 5, cu 29 de puncte.

Cu exceptia formatiei pregatite de Sumudica, echipele de pe primele locuri nu au evoluat in aceasta etapa, cei de la Galatasaray urmand sa evolueze marti seara, cu Konyaspor, in deplasare.

Ankaragucu (16) ocupa locul 18, retrogradabil, cu 15 puncte.

Planul fenomenal la care lucrează Dan Șucu. Și-a propus aducerea unui nume uriaș la Rapid
După "falimentul" proiectului Cristiano Bergodi, acționarul majoritar al Rapidului, Dan Șucu, lucrează la un plan nou pentru Rapid. Conform informațiilor furnizate de jurnalistul Sorin...
Uniunea Europeană deschide, din nou, ușa Turciei. Interesul pentru un mediu stabil în estul Mediteranei dă startul unor noi discuții
Liderii Uniunii Europene au adoptat miercuri seara o declaraţie prin care se afirmă dorinţa unei relaţii reciproc avantajoase cu Turcia şi un interes strategic pentru un mediu stabil în estul...