Vlad Chiricheș și-a încurcat fosta echipă din Serie A. Meciul Sassuolo - Napoli a fost dramatic. Gol anulat în prelungiri!

Joi, 02 Decembrie 2021, ora 08:56
3737 citiri
Vlad Chiricheș

Liderul din Serie A, Napoli, a condus cu 2-0 la Sassuolo, dar a scos in extremis o remiză în partida cu formaţia lui Vlad Chiricheş, din etapa a XV-a a campionatului italian.

Fundașul român a jucat tot meciul împotriva fostei sale echipe, Napoli, care continuă să fie pe primul loc al clasamentului din Serie A.

În schimb, principalele urmăritoare, AC Milan şi Inter Milano, clasate pe locurile 2, respectiv 3, au obţinut victorii în meciurile pe care le-au disputat miercuri.

Rezultatele înregistrate, miercuri, în Serie A, sunt următoarele:

Bologna - AS Roma, scor 1-0;

A marcat: Svanberg '35.

Inter Milano - Spezia, scor 2-0;

Au marcat: Gagliardini '36, Lautaro Martinez '58 (p).

Genoa - AC Milan, scor 0-3

Au marcat: Ibrahimovic '10, Messias '45+2, '61.

- La Milan, portarul Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă.

Sassuolo - Napoli, scor 2-2.

Au marcat: Scamacca '71, Ferrari '89 / Fabian Ruiz '51, Mertens '60.

- La gazde, fundaşul Vlad Chiricheş a fost titular şi a jucat tot meciul.

- Spalleti (Napoli) a fost eliminat în minutul '90+2.

- Sassuolo a avut un gol anulat cu ajutorul VAR, în minutul 90+3.

În urma acestor rezultate, Napoli este lider cu 36 de puncte, echipă urmată de AC Milan, 35 de puncte, Inter, 34, Atalanta, 31, şi AS Roma, 25.

Vara vine mai repede în Capri. Una dintre cele mai selecte insule din Europa e îmbrăcată acum în galben și verde și înconjurată de albastru REPORTAJ
Pe o listă a celor mai exclusiviste locuri din Europa, demne de vizitat din martie până în noiembrie, insula Capri ocupă un loc de cinste. Este refugiul ideal după sau în timpul unui...
Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...