Werder Bremen ramane in prima liga germana, dupa ce a trecut de Heidenheim, la barajul de mentinere/promovare

Marti, 07 Iulie 2020, ora 00:02
2689 citiri

Werder Bremen si-a asigurat mentinerea in prima divizie din Germania, dupa ce a remizat, in deplasare, cu formatia Heidenheim, scor 2-2, in meciul retur al barajului pentru mentinerea/promovarea in 1.Bundesliga

Theuerkauf in minutul 3 a marcat in propria poarta, iar Heidenheim a egalat prin Kleindienst, in minutul 85.

Pentru Werder Bremen a mai marcat Augustinsson, in minutul 90+4, iar pentru Heidenheim a punctat din nou Kleindienst, in minutul 890+7, din penalti.

In tur, scorul a fost egal, 0-0.

Werder, formatia cu cele mai multe meciuri jucate in istoria 1.Bundesliga, a terminat pe locul 18, antepenultimul in prima liga si a evoluat o singura data in liga a doua, in sezonul 1980/1981.

Mesajul Angelei Merkel la final de mandat: "Am un sentiment de împlinire"
Cancelarul Angela Merkel a exprimat recunoştinţă, în discursul rostit cu ocazia ceremoniei organizate la finalul mandatelor, pentru onoarea de a fi condus Germania timp de 16 ani. O...
Germania, lockdown pentru cei nevaccinați. Cancelarul Angela Merkel cere ca vaccinarea să devină obligatorie din 2022
Cancelarul Germaniei, Angela Merkel, a cerut joi, 2 decembrie, după o întâlnire cu liderii regionali, ca vaccinarea împotriva noului coronavirus să devină obligatorie din 2022. Până atunci,...