Scandal dupa victoria Stelei in Champions League: Chipciu le-a batut obrazul fanilor

Miercuri, 20 August 2014, ora 07:40
5530 citiri

Eroul Stelei in meciul cu Ludogorets, din play-off-ul Champions League, a fost eroul unui moment tensionat, imediat dupa ce a inscris golul victoriei acesta alergand catre fanii echipei si batandu-le obrazul.

Mijlocasul si-a explicat apoi gestul neobisnuit, el aratandu-se dezamagit de suporteri, care l-au huiduit dupa ce a ratat un penalti.

"Ma bucur ca nu am clacat dupa penalti, ca am demonstrat ca sunt foarte puternic si am reusit sa marchez. Imi pare ca nu am dat gol la penalti mai mult pentru colegi, pentru ca i-am vazut putin dezamagiti la pauza.

Despre public, ca si echipa ne-a purtat spre victorie, publicul a fost al 12-lea jucator. Pentru mine, ma asteptam la altceva dupa penalti, poate sustinere. Imi pare rau ca m-am dus la cei de la Nord, ei chiar ma sustin mereu, stiu ca nu ar fi reactionat cu fluieratori. Mai mult cei de la tribune fac asta", a declarat Chipciu.

Liga Campionilor: Steaua castiga dramatic cu Ludogorets

Steaua a castigat meciul disputat impotriva bulgarilor de la Ludogorets Razgrad, scor 1-0, in prima mansa a play-off-ului pentru calificarea in grupele Ligii Campionilor.

Alex Chipciu a marcat singurul gol al partidei in minutul 88, tot el ratand o lovitura de la 11 metri in prima repriza.

Mansa secunda a duelului romano-bulgar este programata in data de 27 august, la Sofia.

Invingatoarea "dublei" se califica in grupele Champions League, in timp ce invinsa merge in grupele Europa League.

Ciprian Ciucu, revoltat de greva de la STB. „Este ilegală, imorală şi penală. Cer PSD să se delimiteze de liderul sindical Petrariu, să îl excludă din partid”
Preşedintele PNL Bucureşti, primarul Sectorului 6 Ciprian Ciucu, a spun sâmbătă, 22 ianuarie,despre greva de la STB că este „ilegală, imorală şi penală”. Esilul susține că acest...
Caznele meritocrației! Noul secretar de stat din Ministerul Digitalizării e specialist în cazane de abur
Tudor Prisecaru a fost numit vineri în funcția de secretar de stat în ministerul Cercetării și Digitalizării, printr-o decizie a premierului Nicolae Ciucă. Potrivit CV-ului, Prisecaru este...