Gabriel Tamas va evolua in sezonul viitor la gruparea antrenata de Ladislau Boloni, Standard Liege, a anuntat, miercuri, fostul impresar Ioan Becali.

"Tamas are doua oferte. Una de la Dinamo si una de la Standard, grupare care va evolua in Champions League. Eu i-am zis ca-l las pe el sa aleaga si cred ca a facut-o deja. Va merge la Standard, pentru ca a fost dezgustat de insinuarile pe care le-a facut presa din Romania. In plus, nici situatia de la Dinamo nu este una foarte roz", a spus Ioan Becali la GSP TV.

Gabriel Tamas (25 de ani) a mai jucat in cariera sa la FC Brasov, Dinamo, Galatasaray Istanbul, Spartak Moscova, Celta Vigo si AJ Auxerre.

In ultimul sezon, fundasul nascut la Brasov a fost imprumutat de Auxerre la Dinamo.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul scouter al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...