Juventus Torino il monotorizeaza pe fundasul roman Gabriel Tamas.

Conform cotidianului Ouest-France, gruparea italiana este in cautarea unui fundas central cu experienta, pentru ca se confrunta cu o serie de jucatori indisponibili din cauza accidentarilor.

Tamas, care in acest sezon este imprumutat de Auxerre la Dinamo, a fost in vara foarte aproape de un transfer la Celtic Glasgow.

Gabriel Tamas (24 de ani) a mai jucat in cariera sa pentru FC Brasov, Galatasaray, Spartak Moscova si Celta Vigo.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...