Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Nice - Auxerre 1-2: Niculae inscrie, Tamas este eliminat

Duminica, 24 Februarie 2008, ora 08:15
1578 citiri

Toti jucatorii romani de la Auxerre: Daniel Niculae, Gabriel Tamas si Vlad Munteanu au evoluat in victoria reusita in deplasare, scor 2-1 cu OGC Nice, in etapa a 26-a a Campionatului Francez.

Daniel Niculae si Gabriel Tamas au fost titulari pentru Auxerre, fostul atacant din Giulesti reusind sa inscrie primul gol al formatiei sale si al 9-lea al sau in actualul sezon, in timp ce Tamas a fost eliminat in minutul 85 pentru cumul de cartonase.

Gazdele au fost cele care au deschis scorul in primul minut la reprizei secunde prin Kone, iar Daniel Niculae a egalat in minutul 67. Chafni a marcat golul victoriei pentru Auxerre in minutul 70.

Fostul atacant rapidist a fost inlocuit in minutul 88, la trei minute dupa ce Tamas a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene.

Al treilea roman de la Auxerre, Vlad Munteanu, a intrat in prelungirile partidei, fiind si el avertizat cu un cartonas galben.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...