Tamas i-a pus probleme lui Manchester United

Duminica, 14 August 2011, ora 21:35
1835 citiri

Manchester United a castigat greu, scor 2-1, intalnirea jucata duminica impotriva celor de la West Bromwich Albion, la care fundasul roman Gabriel Tamas a fost integralist.

Tamas n-a parut afectat de excluderea din echipa nationala si s-a achitat bine de sarcini in fata campioanei Angliei.

Totusi, fundasului roman ii poate fi reprosat primul gol, marcat in minutul 13 de Rooney, faza la care Tamas a stat departe de atacantul englez.

Avantajul oaspetilor a durat doar pana in minutul 37, cand Long a restabilit egalitatea cu un sut la coltul lung, la care si goalkeeperul lui United, David de Gea, a avut partea lui de vina.

Apoi, baietii lui Ferguson a asteptat pana in minutul 81 pentru a marca golul de 3 puncte, care a fost defapt un autogol al lui Reid, dupa o centrare a lui Young.

Manchester United este singura echipa mare din Anglia care a reusit sa castige in prima etapa a noului sezon al Premier League.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Tamas WBA Manchester United, #West Bromwich Manchester United , #West Bromwich Albion