Torje, eliminat de un fost stelist din Cupa Italiei

Joi, 12 Ianuarie 2012, ora 07:26
2781 citiri

Formatia romanului Gabi Torje, Udinese, a ratat, miercuri, calificarea in sferturile de finala ale Cupei Italiei, dupa ce a fost invinsa de Chievo, scor 1-2.

"Friulanii" s-au vazut condusi inca din minutul 9, dupa reusita lui Sammarco, dar au restabilit eglalitatea cu sase minute inainte de final, prin Di Natale.

Partida n-a mers insa in prelungiri, fostul stelist Cyril Thereau inscriind pentru victoria echipei din Verona in ultimul minut de joc.

Romanul Gabi Torje a inceput partida pe banca de rezerve, dar a fost introdus pe teren in minutul 75, in locul lui Ferronetti.

Tot miercuri s-a mai calificat in sferturile Cupei Italiei si AS Roma, dupa o victorie clara in fata Fiorentinei, scor 3-0.

Joi intra si Adrian Mutu in competitie, Cesena urmand sa intalneasca Napoli, de la ora 22:00.

C.F.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...