Gabriela Ruse va juca în semifinale la turneul WTA din Tunisia

Miercuri, 05 Octombrie 2022, ora 16:34
1454 citiri
Gabriela Ruse

Perechea Gabriela Ruse/Viktoria Kuzmova (România/Slovacia), cap de serie numărul 4, s-a calificat, miercuri, în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 250 de la Monastir (Tunisia).

Ruse şi Kuzmova au învins în sferturi Emily Appleton/Quinn Gleason (Marea Britanie/SUA), scor 6-2, 6-2, într-o oră şi 6 minute.

Românca şi colega sa îşi vor afla adversarele din faza următoare după meciul din primul tur Alena Fomina-Klotz/Ekaterina Iaşina (Rusia) – Harriet Dart/Heather Watson (Marea Britanie) şi confruntarea din sferturi dintre câştigătoarele meciului Fomina-Klotz/Iaşina – Dart/Watson şi echipa favorită 2 Miyu Kato/Angela Kulikov (Japonia/SUA).

Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi. Urmează un super-meci pentru româncă
Jucătoarea română de tenis Gabriela Ruse s-a calificat joi în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen. Gabriela Ruse (26 de ani, locul 162 WTA) a învins-o în trei seturi pe...
Adversară surpriză pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid. Cu cine va debuta românca
Turneul WTA 1000 de la Madrid a programat astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, care au stabilit adversara Soranei Cîrstea în turul al doilea. Cap de serie 27, Sorana...