Gabriela Ruse, trei meciuri în trei zile la Indian Wells! Cum s-a descurcat românca la debutul pe tabloul principal

Joi, 07 Octombrie 2021, ora 06:48
4227 citiri
Gabriela Ruse

Tenismena Gabriela Ruse (23 de ani, 92 WTA) a evoluat în noaptea de miercuri spre joi în primul tur al turneului WTA 1000 de la Indian Wells, al treilea meci în trei zile pentru jucătoarea noastră.

După două victorii categorice în calificări, Ruse a întâlnit-o pe franțuzoaica Alize Cornet (31 de ani, 64 WTA).

Mult mai experimentată, Cornet s-a impus cu scorul 6-3, 7-6, după un meci care a durat două ore și 10 minute.

”Regele opulenței” va avea un copil cu o româncă din Pașcani. Cum au dezvăluit sexul bebelușului VIDEO
Românca Andreea Sasu, în vârstă de 33 de ani, una dintre cele mai apreciate fotomodele din Italia, este cuplată cu celebrul designer german Philipp Plein, iar în curând va deveni mamă....
Incredibil ce s-a întâmplat la Rouen: francezii au scos-o din sărite pe Gabriela Ruse
Jucătoarea română de tenis Gabriela Ruse a fost învinsă de Caroline Garcia, a doua favorită, cu 6-3, 6-4, vineri, în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen (Franţa), dotat...