Galata, victorie dupa un final incendiar in marele derbi cu Fener (Video)

Duminica, 19 Octombrie 2014, ora 10:45
2637 citiri

Galatasaray s-a impus in marele derbi al Turciei cu Fenerbahce, scor 2-1 in runda curenta a Super Ligii turce de fotbal.

Este a patra victorie reusita de fosta trupa a lui Hagi in Turcia, care a urcat astfel pe primul loc in clasament.

Partida se indrepta spre o remiza fara goluri dupa ce in minutul 88 scorul era 0-0. Fener ramasese in 10 oameni dupa eliminarea lui Bruno Alves, dar Galata nu putea profita.

In ultimele minute, 88 si 91 mai exact, Sneijder a prins doua executii exceptionale si a decis jocul, Fener reducand doar din diferenta la ultima faza, minutul 95, prin Potuk.

Iata mai jos cele doua goluri ale olandezului:

Ciolacu, dragoste cu năbădăi cu Firea. Uite catastrofa, nu mai e catastrofa
A ieșit domnul Marcel Ciolacu, premierul României și liderul PSD, la o conferință de presă alături de Gabriela Firea, să spună în fața tuturor cât este de deșteaptă și frumoasă,...
Marcel Ciolacu trece peste regrete: ”Era de-a dreptul ridicol ca cele două mari partide să nu fie jucători” VIDEO
Candidatura Gabrielei Firea la Primăria Capitalei va fi validată de PSD săptămâna viitoare, în forurile statutare, a declarat marţi, 23 aprilie, liderul partidului, premierul Marcel Ciolacu....
#galata victorie derbi fener, #galata victorie goluri sneijder, #galata fener cronica video , #stiri Galatasaray