CSM Arcada Galati a fost eliminata dupa "Golden set" din CEV Champions League

Joi, 14 Octombrie 2021, ora 11:16
82 citiri
Partida retur dintre CEZ Karlovarsko si CSM Arcada Galati a fost dramatica. Cehii au intrat foarte motivati si si-au adjudecat primul set. Baietii pregatiti de Sergiu Stancu si-au aratat coltii in actul al doilea pe care si l-au adjudecat, restabilind egalitatea. Momentul psihologic, decisiv in stabilirea invingatoarei, a fost setul trei. Gazdele au condus in prima parte: 3-0, 7-4, 8-7, 12-9, 14-11, 16-15, 20-18, 22-20, dar campioana Romaniei a revenit spectaculos, a trecut la conducere si a ...citește toată știrea