Galateanca Patricia Tig este pe val si ajunge in turul 2 la Roland Garros

Marti, 29 Septembrie 2020, ora 12:21
28 citiri
Patricia Tig, jucatoare formata si crescuta la Galati, stabilita de anul trecut la Brasov, s-a calificat in premiera in runda a doua a turneului de Mare Slem de la Roland Garros, luni, dupa ce a invins-o pe elvetianca Stefanie Voegele, cu 7-5, 7-5. Tig (26 ani, 59 WTA) a obtinut victoria dupa 118 minute de joc. Romanca a inceput bine si a condus in primul set cu 5-1, dar a pierdut patru ghemuri la rand si a fost egalata, dupa ce a avut minge de meci (la 5-3). Tig a reusit un nou break, iar apoi ...citește toată știrea