Gaz Metan Medias face furori in Liga 1

Duminica, 15 August 2010, ora 19:48
2301 citiri

Gaz Metan Medias este echipa momentului in Liga 1. Formatia lui Cristi Pustai a castigat duminica, scor 3-0, in fata celor de la Sportul Studentesc.

Aflata intr-o forma excelenta, Gaz Metan Medias a avut un start perfect de meci si a reusit sa deschida scorul dupa doar cinci minute.

Golgheterul Ligii 1, brazilianul Eric, a centrat perfect catre Zatko Matkovici, iar acesta l-a invins pe Viciu fara probleme.

Sportul Studentesc a trecut la timona meciului dupa primirea golului, iar baietii lui Tibi Selymes au ratat ocazie dupa ocazie.

Tibi Balan a fost cel mai periculos om al studentilor, insa Plesca a prins o zi exceptie si a scos mai multe suturi periculoase.

Mediesenii au lovit din nou in minutul 59 si s-au desprins pe tabela de marcaj, dupa un gol fabulos al lui Alex Muntean, sut in vinclu din unghi.

Gazdele au mai punctat o data, in minutul 67, cand Eric a reusit sa ajunga la cota 7 in acest sezon, dupa o executie din lovitura libera.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...