Gaz Metan a invins Universitatea Craiova

Vineri, 07 August 2009, ora 20:14
1615 citiri

Revenita in prima liga dupa retrogradarea Argesului, Gaz Metan Medias a reusit sa produca prima surpriza a sezonului invingand Universitatea Craiova cu scorul de 2-1.

Pe un teren foarte greu, gazdele au inceput in forta. Dupa doua suturi care au dat emotii oltenilor, Bud izbeste transversala in minutul 28, cu o bomba de la 30 de metri.

Oltenii au avut primele sanse abia spre finalul partidei. Dupa cateva suturi care au testat vigilenta lui Vatca, Florin Costea reuseste sa deschida scorul in minutul 44, cu un sut de la 13 metri.

Gazul incepe bine si partea secunda si, in minutul 50, Parvulescu suteaza si el in bara de la mare distanta. Stiinta a renuntat aproape total la ofensiva, fiind dominata de medieseni. Elevii lui Pustai au ratat alte ocazii importante, dar au reusit sa egaleze in minutul 73, prin Eric. Doar 4 minute mai tarziu Kubala marcheaza pentru 2-1, scor normal dupa jocul prestat de cele doua formatii.

Universitatea Craiova: Lung - Dananae, Gaman, Stoica, Rose - Prepelita, Dilevski, Soava - M. Costea, Fl. Costea, Baird.

Gaz Metan Medias: Vitca - Kratochvil, Markovici, Hoban, Marovici - Todea, Kubala, A. Munteanu, Eric, Pirvulescu - Cr. Bud.

Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
Ludovic Orban: „O veste bună în acest spectacol grotesc al comasaţilor: Nicuşor Dan va câştiga un nou mandat la Primăria Capitalei”
Ludovic Orban, preşedintele Forţa Dreptei, afirmă, după decizia coaliţiei de a-l retrage pe medicul Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei, că se vede totuşi şi o veste...