Gaz Metan pierde la Constanta si retrogradeaza in Liga a II-a

Sambata, 30 Mai 2009, ora 21:25
1116 citiri

Farul Constanta s-a impus, sambata, in fata echpei Gaz Metan Medias, scor 2-0, intr-o partida contand pentru etapa a 33-a a Ligii I.

Constantenii au transat partida inca din prima repriza, marcand in minutele 27 si 38. Prima reusita a venit de la Gerlem, care a trimis in plasa printre picioarele lui Vatca o pasa primita de la Voiculet. Pasatorul de la prima reusita si-a trecut numele pe tabela 11 minute mai tarziu, inscriind cu un sut in forta dupa ce s-a distrat cu apararea gazarilor.

Repriza secunda a fost lipsita de spectacol, cele doua formatii ratand cate o ocazie spre final de meci.

In urma rezultatului obtinut, cele doua formatii au retrogradat in Liga secunda, Gaz Metan Medias fiind dezavantajata de rezultatele directe cu Poli Iasi, aflata la o distanta de trei puncte.

De cealalta parte, constantenii isi pun sperantele in recursul de la TAS, care le-ar putea aduce cele trei puncte pierdute pe teren in partida din deplasare cu Poli Iasi, decizie ce ar putea arunca din nou formatia pregatita de Cristiano Bergodi in hora retrogradarii.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
#farul constanta, #Gaz Metan Medias, #rezultate Liga I, #Gaz Metan retrogradata , #Liga I