Liga 1: Voluntariul lui Mutu pierde la Medias

Joi, 17 Mai 2018, ora 22:37
5001 citiri

FC Voluntari, echipa pregatita de Adi Mutu, a pierdut meciul jucat in deplasare pe terenul celor de la Gaz Metan Medias.

Ilfovenii au fost invinsi cu scorul de 1-0 la capatul unei partide in care nu au contat in ofensiva aproape deloc.

Unicul gol al intalnirii a fost inscris de Olaru, in minutul 59, acesta sarind foarte bine si trimitand cu capul in plasa balonul centrat de Caiado.

Cu zece minute inainte de final elevii lui Mutu au ramas in inferioritate numerica dupa ce portarul Balauru a fost eliminat pentru un fault in postura de ultim aparator.

Achim a intrat intre buturi pentru ca "Briliantul" efectuase deja toate schimbarile si a reusit sa mentina scorul de pe tabela pana la finalul timpului regulamentar.

Gaz Metan Medias - FC Voluntari 1-0 (Olaru '59)

ECHIPELE DE START

Medias: Plesca - Popovici, Sirghi, M. Constantin, Busu - L. Cristea - Caiado, Olaru, Chamed, Ely - Rondon

Rezerve: Greab, Fioretos, Pirvulescu, Fytanidis, R. Romeo, Tircoveanu, Edinho Junior

Antrenor: Cristi Pustai

Voluntari: Balauru - Pleasca, C. Achim, Horj, Bucurica - Novac, Rauta - G. Deac, Fl. Cernat, Pircalabu - Ad. Balan

Rezerve: Minca, Leasa, I. Balaur, Ad. Voicu, P. Ivanovici, C. Lazar, L. Marinescu

Antrenor: Adrian Mutu

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....