Sportul, invinsa la Medias

Vineri, 21 Octombrie 2011, ora 20:50
492 citiri

Sportul Studentesc ramane angrenata puternic in hora retrogradarii si dupa etapa a 11-a a Ligii 1, "studentii" fiind invins, in deplasare, de Gaz Metan Medias, scor 3-1.

Bud a deschis scorul pentru medieseni in minutul 27, iar Avram a dublat avantajul gazdelor 4 minute mai tarziu, meciul parand a fi unul la discretia "gazarilor.

Ferfelea a redus insa din diferenta cu 5 minute inainte de pauza, transformand cu stil un penalti pe care tot l-a obtinut si punand presiune pe cei de la Gaz Metan.

Frasinescu a risipit emotiile abia in minutul 75, punctand pentru un 3-1 linistitor care ii scoate pe medieseni din "zona fierbinte" a clasamentului.

Gaz Metan: Vatca - Frasinescu, Fl. Lazar, M. Ciuca, Buzean - Cr. Todea, Breeveld - R. Avram, Bawab, C. Petre - Bud.

Antrenor: Cristian Pustai.

Rezerve: Plesca, Bozesan, Vukadinovici, Litu, Fl. Bratu, R. Zaharia, Vitinho.

Sportul: A. Popescu - Beta, D. Lung, Patriche, Farmache - Ghinga, Chetan - A. Lungu, Ferfelea, V. Lazar - Curelea.

Antrenor: Daniel Timofte.

Rezerve: Samoila, Nicola, Nistor, Tirnacop, L. Dobre, Ratiu, Truta.

Arbitru: Aug. Constantin

Asistenti: M. Nagy, Vl. Urzica

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...