Steaua a facut spectacol cu Gaz Metan Medias

Duminica, 21 Septembrie 2008, ora 22:36
2653 citiri

Steaua a castigat fara probleme meciul cu Gaz Metan Medias din etapa a opta a Ligi I. Baietii lui Marius Lacatus s-au impus cu 4-0 in fata ardelenilor, dupa un meci extrem de spectaculos.

Desi se preconiza ca Marius Lacatus va schimba radical echipa, pe teren s-au aflat 9 jucatori dintre cei 11 care au fost titulari in partida cu Bayern Munchen, singuri scosi din echipa fiind Arthuro si Juan Toja.

Steaua a inceput in forta meciul de pe Ghencea si au durat doar sase minute pana la deschiderea scorului. Stancu l-a lasat singur cu portarul pe Antonio Semedo si fotbalistul portughez a inscris printr-o executie simpla.

Ardelenii s-au deschis complet si au mizat pe cartea atacului, punand de doua ori in pericol poarta lui Robinson Zapata. Cei care au marcat au fost tot stelisti, prin Banel Nicolita, in minutul 30, dupa ce a speculat o indecizie a lui Dorin Semeghin.

Pana la pauza scorul putea fi mult mai mare, dar sutul lui Dayro Moreno din minutul 37 a intalnit bara si tot varful columbian a avut un gol anulat eronat in minutul 38, pentru o pozitie de ofsaid vazuta doar de tusier.

Baietii lui Lacatus au intrat stapani pe situatie si dupa pauza si au mai punctat o data tot prin Semedo, care l-a lobat pe Stetca de la marginea careului, trecandu-si astfel in palmares cel de-al treilea gol in doua meciuri pentru Steaua.

Tabela a fost inchisa de grecul Pantelis Kapetanos cu cateva secunde inainte de final. Atacantul sosit de la AEK Atena a pus fruntea perfect la o centrare venita de pe partea dreapta de la Janos Szekely.

Comandantul militar al CSA Steaua, reacție neașteptată către FCSB înainte de câștigarea titlului
Clubul CSA Steaua are o reacție categorică față de FCSB înainte de finalul acestui sezon. CSA Steaua București a fost declarată deținătoarea de drept a palmaresului 1947-1998, pe care...
Octavian Vintilă a murit. Imagini rare cu marele comentator sportiv în avionul în care Lăcătuș fuma și Ilie Dumitrescu era cu prima soție VIDEO
Octavian Vintilă a murit la vârsta de 85 de ani. Ar fi împlinit 86 de ani în luna iunie. Octavian Vintilă a fost comentator sportiv, dar și fost sportiv de performanță. Născut la...